Projekt domu parterowego z kosztorysem
27 czerwca 2018
Tanie domy parterowe
28 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Projekty domów jednorodzinnych parterowych

Widok od strony drogi. Brama garażu została wykończona tym samym drewnem co elewacjia

Projekty domów jednorodzinnych parterowych do 80m2

Projekty takich domów to rozwiązania bardzo ekonomiczne. Swoją powierzchnią przypominają średnie mieszkania, w tej opcji warto również zrezygnować z garażu. Korzyści ekonomiczne z budowy takiego domu parterowego mogą znacznie przewyższyć kupno mieszkania.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych z piwnicą.

Jeśli jedna kondygnacja, to czemu nie dwie? Czy w przypadku domu parterowego warto inwestować w piwnicę? Naszym zdaniem nie, dlatego iż koszt budowy piwnicy jest bardzo wysoki w porównaniu do części naziemnej. Jeśli istnieje potrzeba dodatkowej przestrzeni zdecydowanie lepiej zainwestować po prostu w większy dom.

Natomiast jeśli kwestie ekonomiczne nie są aż tak istotne, budowa piwnicy może być bardzo interesująca. Można bowiem na poziomie piwnicy urządzić garaż, a także dodatkowe pomieszczenia, do których będzie dostarczane światło słoneczne, dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu terenu.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych 4 pokoje.

Czteropokojowy dom, czy czteropokojowe mieszkanie? Wiele osób uważa, ze dom powinien być duży, a naszym zdaniem niekoniecznie. Czteropokojowy dom będzie posiadał również ogród i znacznie ciekawsze wnętrza ze względu na możliwość wykorzystania kubatury dachu. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że dom można dowolnie zaprojektować według swoich potrzeb, a mieszkania możemy jedynie wybierać.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych do 100m2.

Tylko sto metrów kwadratowych? To dobry pomysł, szczególnie kiedy dobrze wykorzysta się każdy metr kwadratowy. Warto skupić się na stronach świata i wykorzystać przestrzeń komunikacyjną w taki sposób aby stanowiła ona część użytkową salonu i kuchni. Wtedy nasz dom stanie się znacznie większy, warto w tej kwestii zaufać architektowi.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych z garażem

Czy opłaca się projektować garaż w domu jednorodzinnym? Wszystko zależy od tego jak dużego domu potrzebujemy. Jeśli dom ma być mały warto rozważyć garaż jednostanowiskowy który zajmuje około 21 metrów kwadratowych. Garaże dwustanowiskowe sprawdzą się w większych domach parterowych, ponieważ zajmują znaczną część budynku.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych z dachem dwuspadowym.

Dach dwuspadowy to dobre rozwiązanie dla domów parterowych ze względu na swoją prostotę, a także kształt jaki taki dach tworzy we wnętrzu. Można go świetnie wykorzystać i zaaranżować na wiele sposobów. Taki dach może posiadać okap, podcienia lub być bez okapów z ukrytymi rynnami i rurami spustowymi. Możliwości jest bardzo wiele.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych z płaskim dachem

Płaski dach to również dobre rozwiązanie w przypadku domów parterowych, warto jednak zdecydować się na przegrodę, która będzie zapewniała wystarczający komfort cieplny. Budowa stropodachu wbrew pozorom jest tańsza i bardziej trwała niż tradycyjny dach, a także łatwiejsza w wykończeniu wewnątrz.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych z możliwością adaptacji poddasza

Decydując się na projekt domu parterowego z dwuspadowym dachem można zdecydować się na urządzenie niewielkiego poddasza (co właściwie sprawia iż możemy się zastanawiać nad tym, czy wciąż będzie to dom parterowy). Niemniej jednak architektonicznie jest to możliwe. Dobrym rozwiązaniem jest budowa lekkiego drewnianego stropu. W tej sytuacji najlepiej wykorzystamy kubaturę domu.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych bez garażu.

Budując dom parterowy warto jest rozważyć wykluczenie garażu z bryły budynku, tak aby dokonać maksymalnych oszczędności. W naprawdę niewielkich domach lepiej zdecydować się na budowę wiaty w innym miejscu działki, która będzie chroniła samochody przed śniegiem i deszczem.

Projekty domów jednorodzinnych parterowych z antresolą.

To bardzo ciekawe rozwiązanie pozwalające stworzyć nowoczesne wnętrza i maksymalnie wykorzystać przestrzeń domu. Architekt może zaproponować różne rozwiązania- dom parterowy może być wyższy lub niższy, dlatego w niektórych sytuacja może pojawić się możliwość zaaranżowania antresoli. Kiedy jest na to miejsce można wykorzystać ją np. na domowe biuro lub na sypialnię.