Dworzec Liege- Santiago Calatrava
29 stycznia 2013
Kilka słów o projektowaniu kuchni
26 lutego 2013
Pokaż wszystkie

Benio Bałut w dobrych wnętrzach- zaskakująca pomoc dwulatka

Bernard Bałut od miesiąca maluje obrazy dla Misia. Misio to Michał Tryka- 1,5 roczny chłopiec chory na nowotwór złośliwy.

“Michałek zakwalifikował się na leczenie w Niemczech przeciwciałami antyGD2 przeciw komórkom Neuroblastoma, ale ze względu na jej koszty (NFZ odmawia refundacji) ten etap walki o zdrowie naszego synka jest uzależniony od tego, czy uda nam się zebrać potrzebne środki- około 120 tys. euro. Wiemy, że nie możemy się poddać, że nie możemy zmarnować tej dodatkowej szansy. Dla nas rodziców jest to jednak suma nieosiągalna, dlatego zwracamy się o pomoc do Was” apelują na stronie internetowej michaltryka.pl jego rodzice.

Wstrząsnęła mną ich historia, bo sam długo czekałem na mojego synka, który urodził się zdrowy. Zaimponowali mi także dlatego, że nie załamują rąk, tylko walczą z wielką pogodą ducha- mówi o rodzicach Michałka tato Bernarda.

Benio przyznaje, że lubi malować dla Misia i ma w tym swój niepowtarzalny styl.  Najpierw spod pędzla wychodzi intrygująca abstrakcja, potem tato ją przycina i kadruje. Na końcu mały artysta nadaje pracy tytuł: “O! Miś!”, “O! Rugi miś; “Laś”, “Dedam!” (czyli Księżyc).

Benio nie przypuszcza nawet, że jego prace robią furorę na internetowym serwisie Allegro (można je znaleźć na koncie użytkownika “babec”). Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przekazane na konto chorego kolegi z Rzeszowa.” (…) Źródło Dziennik Polski 11.01.2013 Paulina Polak

Bardzo często prezentujemy w naszych wnętrzach obrazy taty Bernarda- Bartłomieja Bałuta, który jest jednym z naszych ulubionych artystów. Jesteśmy oczarowani obrazami dwulatka- znakomicie pasują do wnętrz (w galerii prezentujemy projekt łazienki z obrazami Benia). Dlatego szczerze zachęcamy Państwa do poparcia akcji i zakupu obrazów Benia, a tym samym do pomocy małemu Michałowi Tryce.

Poniżej prezentujemy wybrane prace Bernarda.

 

uaktualnienie 03.2013

UDAŁO SIĘ!!!