Kilka słów o projektowaniu kuchni
26 lutego 2013
Jak wprowadzać sztukę (malarstwo, grafika, fotografia, plakaty) we wnętrzu.
16 kwietnia 2013
Pokaż wszystkie

Eksponujemy książki we wnętrzach

Naszym ulubionym sposobem eksponowania książek we wnętrzach, jest układanie ich w podobny sposób w jaki przechowywane są płyty CD w sklepach muzycznych. Można do tego wykorzystać niską komodę, z odpowiednim zagłębieniem- około 30 cm, które pozwoli utrzymać książki w podobnej pozycji. To bardzo efektowne i interesujące rozwiązanie, dzięki któremu o wiele mocniej i ciekawiej można wyeksponować ulubione pozycje.

fot. Niska komoda znakomicie eksponuje albumy, proj.  Luiz Fernando Grabowsky

Komponowanie książek we wnętrzach, to okazja do dobrej zabawy. Osobom, które lubią mają duże biblioteki polecamy spróbować ułożyć wszystkie książki w poziomie. Takie rozwiązanie wprowadzi interesujący efekt do wnętrza oraz w znaczny sposób zmieni jego charakter. Warto przy tym spróbować tworzyć nawiązania kolorystyczne pomiędzy różnymi obszarami półek.

Cenimy wykorzystywanie książki jako dodatku do wnętrz, które projektujemy. Książki najbardziej manifestują osobowość ich właścicieli we wnętrzach. Dlatego zawsze namawiamy swoich Klientów, aby wybierając książki, które będziemy eksponować, kierowali się emocjonalnym do nich stosunkiem, ich treścią i wartościami. Dopiero później kompozycją ich grafik, rozmiarem i zestawieniem wybranych książek we wnętrzach zajmuję się my.

fot. Książki są przemyślanym dodatkiem w tym znakomitym wnętrzu

Dla tych, którzy jeszcze nie mają zaprojektowanych schodów, często polecamy stworzenie powiązanej z nimi funkcjonalnie wielopoziomowej biblioteki  (np wzdłuż ściany) lub wręcz zaprojektowanie samej konstrukcji schodów jako biblioteki. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdza się w niewielkich, otwartych domach.

fot. W tym pastelowym zestawieniu, przemyślane półki dyskretnie dzielą przestrzeń na funkcjonalne części.  Źródło CASA