SPA, PACZÓŁTOWICE
29 marca 2018
Minimalistyczna łazienka w Katowicach
26 marca 2018

Projekt wnętrz kliniki dentystycznej INDEXMEDICA.

Klinika Indexmedica znajduje się przy ulicy Głowackiego w Krakowie. Podczas prac nad jej projektem głównym zadaniem było stworzenie aranżacji wnętrz w lokalu o powierzchni około trzystu metrów kwadratowych, który wcześniej należało przystosować do tego aby mógł pełnić rolę kliniki. Zanim zaaranżowaliśmy wnętrza należało zaprojektować w uzgodnieniu z odpowiednimi rzeczoznawcami jej układ funkcjonalny zgodny z oczekiwaniami inwestorów oraz niezbędne instalacje w tym wod.-kan., elektryczną, klimatyzacji i wentylacji mechanicznej oraz C.O. Projektowanie gabinetów dentystycznych takich jak ten, jest jedną z naszych specjalności.

Naszym głównym celem przy pracy nad tym projektem było stworzenie ciepłych, przyjaznych, a zarazem skromnych wnętrz, w których pacjenci kliniki będą czuli się komfortowo. Osiągnęliśmy to dzięki postawieniu na paletę trzech kolorów i materiałów: białego lakieru, forniru w naturalnym kolorze oraz podłogi w odcieniach niebieskich, która posiada wyraźne niebieskie wzory. Podłoga wraz z jej układem graficznym zostały w tym celu specjalnie przez nas zaprojektowane z wykładzin przeznaczonych do użycia medycznego. Zadbaliśmy również o to aby wnętrza kliniki były jak najlepiej oświetlone nie tylko światłem sztucznym, ale i naturalnym. W lokalu znajdują się duże przeszklenia, wprowadziliśmy jednak dodatkowe przeszklenia pomiędzy gabinetami a korytarzami, aby jak najlepiej wykorzystać światło dzienne. Ladę recepcyjną zaprojektowaliśmy z Krionu w pastelowym, kawowym odcieniu, który pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów i kolorów, a jednocześnie świetnie nadaje się do wnętrz medycznych. Za ladą znajduje się ściana z forniru, która odzwierciedla wzór podłogi. Naprzeciwko niej znajduje się mapa, na której klienci z całego świata oznaczają skąd przybyli do kliniki. W gabinetach postawiliśmy na proste i funkcjonalne rozwiązania mebli. Gabinety posiadają również specjalnie zaprojektowane indywidualne podłogi oraz znakomite oświetlenie. W pomieszczeniu poczekalni znajdują się obrazy  kojarzące się z wakacjami oraz bluszcz, które razem z nowoczesnym wyposażeniem tworzą atmosferę relaksu i komfortu. W skład naszego projektu wchodzą aranżacja recepcji oraz poczekalni kliniki, gabinety stomatologiczne, gabinet chirurgiczny, pracownia RTG, korytarze, pomieszczenia socjalne, sterylizatornia oraz pomieszczenia biurowe wraz z pokojem konferencyjnym.

Architektura medyczna, projektowanie obiektów służby zdrowia należą do jednej z naszych specjalności. Oferujemy projekty kompleksowe polegające na przebudowie lub przystosowaniu lokalu do planowanego zamierzenia razem z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień sanepid, ppoż., bhp oraz innych, w razie potrzeby uzyskania odstępstw, a także pozwolenia na budowę. Jednocześnie zajmujemy się również projektami aranżacji wnętrz obiektów zdrowia.

Oferujemy projekty klinik dentystycznych w całej Polsce, a w szczególności w miastach Kraków, Warszawa, Katowice, Kielce, Tarnów, Rzeszów, Wrocław, Gliwice, Bytom, Mysłowice, Tarnowskie Góry, Bochnia, Brzesko, Wieliczka.