Nowoczesne domy piętrowe
20 sierpnia 2018
Nowoczesne domy z drewna
20 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie

Nowoczesne domy z bali

Nowoczesne domy z bali cena

Nowoczesne domy z bali charakteryzują się niższą ceną w porównaniu do tradycyjnych domów wykonywanych w technologii murowanej o około 30 procent. Na rynku pojawiają się obecnie oferty budowy domów z bali w przedziale od 2000 do 2500 złotych netto w stanie deweloperskim w zależności od technologii konstrukcyjnej budynku. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to jedynie rozwiązań „ekonomicznych”. Wszystkie inne wymagają indywidualnej wyceny.

 

Nowoczesne domy z bali projekty

Projekty domów z bali mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów i być bardzo nowoczesne w swojej formie. Możliwości są w tym sensie nieograniczone, a domy zyskują bardzo indywidualny charakter. Można zdecydować się na najprostszy dom w prostej formie z dachem dwuspadowym lub rozbudować projekt.

 

Nowoczesne domy z bali drewnianych

Nowoczesne domy z bali drewnianych to najczęściej domy całoroczne, przeznaczone na cele mieszkaniowe, ale znaleźć można również wśród nich małe domki letniskowe z drewna o funkcji rekreacyjnej. Domy drewniane z bali najlepiej komponują się z wiejskim czy podmiejskim krajobrazem. Są to nowoczesne domy drewniane, spełniające najwyższe wymogi izolacji cieplnej, zmniejszające znacznie koszty użytkowania domu

Nowoczesne domy z bali pod klucz

Istnieje możliwość realizacji domu z bali w zamówieniu „pod klucz”. Taki proces wymaga stworzenia szczegółowego projektu razem z kosztorysem, na podstawie którego będzie realizowana inwestycja.

 

Nowoczesny domy z bali

Nowoczesne domy z bali nie muszą kojarzyć się z tradycyjną architekturą. Mogą to być budynki o formie nowoczesnej, wielkimi przeszkleniami oraz perfekcyjne techniczne.

 

Nowoczesny dom z bali cena

Cena nowoczesnego domu z bali może być bardzo atrakcyjna. Koszt budowy takiego domu jest z reguły o 30% niższy od technologii tradycyjnej.

 

Nowoczesny dom z bali projekt

Istnieje wiele ofert projektów gotowych domów z bali, możliwości jest bardzo wiele. Jednak jedynym dobrym rozwiązaniem jest wybór indywidualnego projektu domu z bali, stworzonego od początku razem z architektem. Tylko wtedy realizacja domu z bali będzie sensowna i udana. Nowoczesne domy drewniane z bali to bardzo ciekawa propozycja także z powodów ekonomicznych, ale zasadą jest, że nie warto oszczędzać na projekcie. Nowoczesne projekty domów z bali wymagają zawsze indywidualnego podejścia.

 

Nowoczesne wnętrza domów z bali

Domy z bali są bardzo ciekawą alternatywą tradycyjnych domów również z uwagi na niepowtarzalny charakter wnętrz, które takie domy tworzą. Drewno stwarza bardzo przyjazny klimat we wnętrzu i w takim domu po prostu będziemy się dobrze czuć. Naturalne materiały budowlane są zawsze najlepszym wyborem.

Nowoczesne domy drewniane całoroczne

Całoroczne domy z bali są zabezpieczane innymi środkami  w stosunku do konstrukcji  nietrwałych– konstrukcja dachu i podwaliny impregnowane są ciśnieniowo. Domy takie wykonuje się z bali litych lub  klejonych, które charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz ognioodpornością. Klejone bale są także mniej podatne na ewentualne pęknięcia. Najważniejsze zalety to lekkość konstrukcji, szybka budowa oraz dobra izolacja termiczna. Zimą zapewniają przyjemne ciepło, zaś latem nie nagrzewają się do wysokich temperatur, gwarantując komfort użytkownikom nawet w największe upały. Dodatkowo chłonność i oddawanie wilgoci przez naturalny budulec wpływa na zdrowy i przyjemny mikroklimat, jakim wyróżniają się całoroczne domy drewniane.

 

Nowoczesne domy drewniane całoroczne projekty

Domy z bali warto dopasować do swoich potrzeb, warto jednak myśleć o nich w sposób nowoczesny. Stawiać na duże przeszklenia, otwarte i funkcjonalne wnętrza. Użycie technologii drewnianych nie oznacza również, że cały dom musi być zrealizowany w tej technologii. Można zdecydować się łączenie technologii- wykonanie tylko części z bali i połączenia jej z technologią murowaną.