Nowoczesne domy modułowe
20 sierpnia 2018
Nowoczesne domy z płaskim dachem
26 października 2018
Pokaż wszystkie

Nowoczesne domy dwuspadowe

Nowoczesne domy dwuspadowe

Nowoczesne domy z dachami dwuspadowymi to obecnie coraz częstszy wybór w naszym kraju. Polacy łatwiej przyjmują rozwiązania nowoczesne, które nie budzą już lęku w związku z nieznanymi rozwiązaniami technicznymi. Coraz częściej spotykane są dachy bez okapów, duże przeszklenia, a także ciekawe rozwiązania projektowe. Nowoczesne domy często posiadają wnętrza, które są zaprojektowane w sposób niestandardowy. Ich wewnętrzna forma jest przeważnie otwarta i zaskakująca w swoich rozwiązaniach.

 

Nowoczesne domy parterowe dwuspadowe

Domy parterowe z dachami dwuspadowymi to obecnie najczęściej występujące budynki parterowe w Polsce. Warto stawiać w takich projektach na rozwiązania i materiały nietypowe, odważne. W dwudziestym pierwszym wieku, praktycznie wszystko jest w tym sensie możliwe. Decydując się na dom parterowy z dachem dwuspadowym warto pamiętać o tym, że takie domy oferują możliwość otwarcia się na kubaturę dachu, tzn. rezygnację ze standardowego sufitu, co jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Nowoczesny dom dwuspadowy powinien posiadać jak najlepsze proporcje przestrzeni wewnątrz, dlatego „przestrzeń” w tym sensie jest bardzo pożądana.

 

 

Nowoczesne domy dach dwuspadowy

Warto myśleć odważnie. Nowoczesny dom, może np. być budowlą ze szkła, jego dach może stanowić szkło, które przeplata się z tradycyjnym dachem. Możliwości wykończenia tradycyjnego dachu jest zresztą bardzo wiele. Bardzo ciekawie będą wyglądały połączenia materiałów nowoczesnych, jak właśnie szkło ze strzechą, gontem, dachówką, trawą lub blachą. Coraz częściej spotykane są dachy betonowe, które zewnątrz wyglądają jak ściany.

 

Nowoczesny dom dwuspadowy dach

Podczas projektowania domu bardzo ważne jest, aby myśleć o zestawieniach kolorystycznych dachu i ścian. Najpopularniejsze w Polsce jest w zasadzie połączenie czerni z jasnym kremem, oraz czerwieni z bielą. Tymczasem znacznie ciekawsze bywają zestawienia bardziej pastelowe, stonowane oraz częściej występujące w naturze. Kiedy projektuje się z naturalnych materiałów takich jak kamień, cegła lub dachówka warto jest wykorzystywać ich naturalne odcienie, które przypominają naturę oraz precyzyjnie je zestawiać. Czasami warto postawić na wybór podobnych kolorystycznie materiałów. Naszym zdaniem zbyt często stosowane są kolory nasycone w stosunku do pastelowych. Nowoczesne domy parterowe z dwuspadowym dachem wykończone materiałami naturalnymi świetnie wpisują się w teren i w okolicę. Kiedy sprawiają wrażenie, że są częścią krajobrazu wyglądają bardzo efektownie.

 

 

Nowoczesny dom parterowy dach dwuspadowy

Warto pamiętać o tym, iż dach dwuspadowy to nie tylko rozwiązania symetryczne. Połacie domów z dachami dwuspadowymi mogą posiadać różne spadki, dzięki czemu można lepiej wykorzystać przestrzeń poddasza- z jednej strony jest więcej miejsca nad głową niż z drugiej. Takie domy wyglądają również nowocześnie oraz ciekawie, swoją formą zwracają na siebie uwagę oraz pozwalają lepiej zakomponować wnętrza. Nowoczesny dom parterowy z dwuspadowym dachem w niesymetrycznej proporcji to rzadsze rozwiązanie ale również bardzo ciekawe i oferujące ciekawe możliwości projektowe, zwłaszcza na działkach ze spadkiem terenu. Dzięki takim dachom można zupełnie inaczej rozplanować wnętrza i przewidzieć np. różne poziomy podłóg.

 

Nowoczesne domy z dachem dwuspadowym powstają często w wyniki uwarunkowań wynikających z obowiązujących planów miejscowych, które nie przewidują innej możliwości zabudowy. Inwestorzy zdecydowani na nowoczesne domy są często rozczarowani takim stanem rzeczy, jednakże warto podkreślić, iż domy z dachami dwuspadowymi mogą być równie lub nawet bardziej nowoczesne, ze względu na to, że połacie dachu są widoczne i można je potraktować w sposób nieszablonowy. Nowoczesny dom parterowy dwuspadowy to niewyczerpany temat w architekturze.

 

Nowoczesne domy z dwuspadowym dachem, chociaż ich forma jest zwykle ściśle określona w zapisach planów miejscowych, są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób decydujących się na budowę domu. Pomimo ograniczeń planów możliwości estetyczne są nieograniczone, dlatego warto zdecydować się na współpracę z doświadczonymi architektami i projektować dom w formule projektu indywidualnego.