Projekty domów nowoczesnych
20 sierpnia 2018
Nowoczesne domy piętrowe
20 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie

Nowoczesne domy parterowe

Nowoczesne domy parterowe z poddaszem

Domy parterowe w formie nowoczesnej mogą posiadać niewielkie poddasze, które podniesie funkcjonalność budynku. Takie poddasze może być miejscem służącym do przechowywania rzeczy lub na przykład mieścić niewielki gabinet lub dodatkową sypialnię. Do jego realizacji można wykorzystać cześć domu, w której będzie to najbardziej uzasadnione (może to być część nad garażem lub fragment powierzchni strefy dziennej). Wszystko zależy od koncepcji domu oraz funkcji poddasza, którą chcemy uzyskać.

 

Nowoczesne domy parterowe bez garażu

Nowoczesne domy parterowe bez garażu to przede wszystkim rozwiązania, w których stawia się na oszczędność. Często umiejscowione na niewielkich działkach w mieście. Nowoczesna architektura pozwala na jak najlepsze wykorzystanie wnętrza tych domów, natomiast miejsce na samochód jest zaprojektowane na niewielkiej działce w taki sposób, by było jak najbardziej funkcjonalne. Działka w takiej koncepcji może być powiększeniem metrażu wnętrza.

 

Nowoczesne domy parterowe z garażem

Nowoczesne domy parterowe występują jednak najczęściej w opcji z garażem. Warto zwrócić uwagę na możliwości adaptacji garażów w domach parterowych, w których do wykorzystania mamy także przestrzeń dachu (jeśli budynek nie posiada stropu). W tej sytuacji warto przewidzieć rozwiązania pozwalające na wykorzystanie tej większej kubatury garażu w celach np. magazynowych.

 

Nowoczesne domy parterowe do 100m2

Nowoczesne domy parterowe do 100 metrów kwadratowych przypominają swoją formą duże mieszkania. W przypadku domów 100 metrów może wydawać się niewielką powierzchnią. Takie domy są jednak projektowane w taki sposób aby jak najbardziej łączyć je z ogrodem, dlatego mogą sprawiać wrażenie znacznie większych niż w istocie są.

 

Nowoczesne domy parterowe z płaskim dachem

Nowoczesne domy parterowe z płaskim dachem to rozwiązania ekonomiczne i bardzo ciekawe architektonicznie, ponieważ sprawiają wrażenie dobrze wtopionych w teren, mają również skromny charakter. Doskonale w ich formie prezentują się duże przeszklenia oraz rozwiązania nietypowe (materiały i detale architektoniczne). Bardzo ciekawie wyglądają domy parterowe z cegły, uzupełnione detalami z drewna.

 

Nowoczesne domy parterowe energooszczędne

Nowoczesne domy parterowe występują zawsze w opcji energooszczędnej. Warto umiejętnie wykorzystać strony świata- od strony południowej zaprojektować duże przeszklenia, a od północnej ograniczyć je do minimum. Warto również postawić na nowoczesne rozwiązania techniczne takie jak pompa ciepła, czy gruntowy wymiennik ciepła pracujący razem z wentylacją mechaniczną wyposażoną w rekuperację.

 

Nowoczesne domy parterowe 2018

Nowoczesne domy parterowe w 2018 roku charakteryzują się bardzo przemyślanym planem nie tylko domu ale i działki (ogród oraz strefy wejściowa), jak również ogrodzenia. Nowoczesne rozwiązania to przede wszystkim prostota i umiar, połączona z jak najlepszym rozwiązaniem powierzchni budynku.

Nowoczesne domy parterowe do 120m2

Nowoczesne domy parterowe do 120 metrów kwadratowych to rozwiązania najoptymalniejsze z uwagi na wykorzystanie przestrzeni. Metraż 120 metrów kwadratowych dopuszcza przewidzenie dwustanowiskowego garażu w planie domu.

 

Nowoczesne domy parterowe z garażem dwustanowiskowym

Nowoczesne domy parterowe z garażem dwustanowiskowym są inaczej aranżowane w odróżnieniu do domów bez garaży z uwagi na to, iż garaż zajmuje w budynku, który posiada tylko jedną kondygnację,  sporą część jego powierzchni. Niemniej jednak ograniczenie to nie przekreśla uzyskania bardzo dobrych i funkcjonalnych rozwiązań projektowych.