Nowoczesne domy parterowe
20 sierpnia 2018
Nowoczesne domy z bali
20 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie

Nowoczesne domy piętrowe

Elewacja tylna, bezpośrednio przy tarasie znajduje się basen.

Nowoczesne domy piętrowe z płaskim dachem

Nowoczesne domy piętrowe z płaskim dachem to rozwiązania coraz częściej pojawiające się na polskim rynku domów jednorodzinnych. Płaskie dachy oferują bardzo dobre parametry, są tańsze w realizacji w porównaniu do dachów spadzistych oraz gwarantują nowoczesną formę budynku.

 

Nowoczesne domy piętrowe projekty

Projekty nowoczesnych domów piętrowych posiadają zwykle części dzienne zaprojektowane w sposób nietypowy. Może być to na przykład rozwiązanie polegające na wykorzystaniu dwóch kondygnacji, tzn. likwidacji stropu na części planu strefy dziennej.

 

Nowoczesne domy piętrowe realizacje

Realizacje nowoczesnych domów są bardzo modne i proste w swojej formie. Charakteryzują się wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, przede wszystkim są jednak zaawansowane technicznie i bardzo szczegółowo rozwiązane w detalu. Nowoczesny dom to także dom w tradycyjnej formie, który jest jednak perfekcyjnie zaprojektowany od strony technicznej.

 

Nowoczesne domy piętrowe z dachem kopertowym

Nowoczesne domy piętrowe z dachem kopertowym to przede wszystkim domy dwukondygnacyjne, w których dach kopertowy jest dachem o niewielkim spadku. Rozwiązanie takie pozwala na uzyskanie pełnej wysokości pomieszczeń na piętrze.

 

Nowoczesne domy piętrowe z dachem dwuspadowym

Domy z dachem dwu spadowym charakteryzują się bardzo precyzyjnie rozwiązanymi detalami projektowymi.

 

Nowoczesne domy piętrowe bez poddasza

Nowoczesne domy piętrowe bez poddasza, to takie, które posiadają niską więźbę dachową ponad stropem znajdującym się nad piętrem. Charakteryzują się dwoma pełnymi kondygnacjami.

 

Nowoczesne domy jednopiętrowe

Nowoczesne domy jednopiętrowe pozwalają na osiągniecie bardzo wielu możliwości i rozwiązań architektonicznych, Szczególnie ciekawą jest budowa domu atrialnego, który otacza działkę, a w swoim środku posiada ogród. Są ciekawą alternatywą w porównaniu do nowoczesnych  projektów domów piętrowych. Nowoczesny dom piętrowy z płaskim dachem to rozwiązanie nowoczesne, szczególnie polecane osobom, którym zależy na efektownych i funkcjonalnych rozwiązaniach.

 

Nowoczesny dom piętrowy bez garażu

Takie rozwiązanie często polega na wyprowadzeniu garażu poza obrys budynku, jednak garaż może znajdować się pod jego częścią stanowiącą zadaszenie lub niezależną (odrębną) część budynku. W nowoczesnych budownictwie można podchodzić do zagadnienia garażu w sposób nietypowy. Garaż może stanowić część strefy dziennej, kondygnację podziemną, może znajdować się także pod ogrodem.

 

Nowoczesny dom piętrowy projekt

Projekt nowoczesnego domu składa się z projektu zagospodarowania terenu, projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego, a także projektu wykonawczego branż: architektura, konstrukcja, wod.-kan., gaz, co, wentylacji, elektryki, aranżacji wnętrz, architektury krajobrazu z, kosztorys, a także projektu ogrodzenia. Pełny koszt takiego projektu zależy od szczegółowych uwarunkowań współpracy z architektem.

Nowoczesny dom piętrowy z dachem dwuspadowym to dom, w którym dach może być potraktowany w sposób bardzo nietypowy. Może np. sprawiać wrażenie kontynuacji ściany, być wykonany z betonu lub drewna. Występują również rozwiązania dachów zielonych występującym w spadku. Bardzo wiele jest również możliwości rozwiązania dachu wewnątrz (drewno klejone, stalowe kratownice, beton, wykończenie gipsem lub drewnem).