Nowoczesne domy parterowe
20 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie

Projekty domów nowoczesnych

Jeden z etapów projektu, który zakładał wykorzystanie cegły z rozbiórki.

Nowoczesne projekty domów

Nowoczesne projekty domów to przede wszystkim indywidualne rozwiązania architektoniczne, stworzone na potrzeby indywidualnych klientów. Na świecie wśród nowoczesnych projektów domów jednorodzinnych dominują rozwiązania innowacyjne zarówno jeśli chodzi o formę architektoniczną, jak i o technologię budowy. Każdy dobry architekt ma w swoim portfolio kilka domów jednorodzinnych, które zachwycają swoimi indywidualnymi rozwiązaniami. Nowoczesne domy prezentują różne koncepcje architektoniczne i materiałowe, wyróżnia je podejście indywidualne do architektury oraz wykorzystanie najnowszych technologii budowlanych.

Projekty domów nowoczesnych 2018

W 2018 roku wyróżniać się będą rozwiązania w których wykorzystywane są nietradycyjne materiały. Modne są ciemne okładziny z blach, nietypowe wykończenie wnęk okiennych, naturalne materiały takie jak drewno i kamienie w zestawieniu z nowoczesnymi systemami elewacji aluminiowych lub cegłą. Warto zauważyć,  iż standardem w polskiej architekturze stają się projekty kompleksowe, tzn. takie, które obejmują również ogród, zagospodarowanie działki, ogrodzenie oraz oczywiście aranżację wnętrz. Gwarantuje to jak najlepsze zgranie wszystkich elementów inwestycji- projektując nowoczesny dom trzeba myśleć o jego wszystkich aspektach. Nowoczesne domy charakteryzują się odważnym otwieraniem wnętrz na ogród, tak aby natura w jak największym stopniu przenikała się z domem. Można nawet powiedzieć, że powierzchnia dobrze zaprojektowanych nowoczesnych domów rozszerzona jest o ogród.

Projekty domów nowoczesnych piętrowych

Nowoczesne domy piętrowe często charakteryzują się niestandardowym rozwiązaniem klatek schodowych  oraz strefy dziennej, która zwykle jest otwarta i łączy się z przestrzenią piętra. Pozwala to na bardzo szerokie możliwości aranżacyjne tej części domu oraz sprawia, że takie domy są po prostu ciekawsze, a przy tym sprawiają wrażenie wiele bardziej przestronnych. Nowoczesne domy piętrowe świetnie wpisują się w nietypowe działki o wyraźnym spadku, ponieważ możliwości projektowe, w kontekście wpisywania budynku w teren, są znacznie większe.

Projekty domów nowoczesnych na wąską działkę

Nowoczesne domy to świetny wybór zwłaszcza kiedy dysponujemy wąską działką. Takie domy są bardzo różnorodne i pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał niewielkiej działki. Często mogą być więcej niż dwupiętrowe. Wyróżniają się dużymi przeszkleniami i dużą proporcją okien. Domy takie jednakże muszą być zaprojektowane w formie indywidualnej współpracy z architektem, który dobierze rozwiązania do konkretnej działki oraz do konkretnych oczekiwań inwestora. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się w takich przypadkach rozwiązania nowoczesne. Świetnym pomysłem jest postawienie na płaski dach. Aby zobaczyć jak wielkie możliwości są na niewielkich działkach polecamy zapoznać się z realizacjami japońskich architektów, które charakteryzują się niespotykaną innowacyjnością w projektowaniu małych domów.

Projekty domów nowoczesnych małych

Nowoczesne domy, które są małe, pasują zwłaszcza do ludzi zafascynowanych minimalizmem. Nowoczesne rozwiązania dają okazję do zaprojektowania takich domów w sposób niezwykle funkcjonalny i przestronny. Niewielki metraż pozwala również na oszczędności.

Projekty domów nowoczesnych z dachem dwuspadowym

Plany miejscowe często nie dopuszczają nowoczesnych form dachów, czasami też decydujemy się na zastosowanie dachu dwuspadowego z innych względów. Nie mniej jednak dach dwuspadowy nie przekreśla nowoczesnego charakteru budynku. Na świecie powstaje mnóstwo realizacji nowoczesnej architektury z dachami spadzistymi. Często charakteryzują się brakiem okapu oraz ukrytymi systemami rur spustowych.

Projekty domów nowoczesnych- płaski dach

Płaski dach jest bardzo charakterystycznym rozwiązaniem w projektowaniu nowoczesnych domów. Domy z płaskimi dachami charakteryzują się pełnymi kondygnacjami oraz wbrew pozorom są tańsze w realizacji. Płaskie dachy można wykorzystać do stworzenia ciekawej przestrzeni tarasowej.