Budowa domu to wielkie przedsięwzięcie, bez względu na to, jaki będzie jego metraż, bez względu na projekt, czy planowany styl, jest to ważne wydarzenie w życiu rodziny, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. Jeżeli mamy już własną działkę, na której stanie dom, pozostaje wybór projektu, spełniającego oczekiwania i potrzeby całej rodziny.
Od czego zacząć wybór projektu domu?
Wybór projektu domu jest niezwykle ważny, gdyż zaważy na komforcie naszego życia na dobre kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, dlatego nie należy się spieszyć z tą decyzją. Warto dobrze i szczegółowo przeanalizować różne opcje, rozważyć możliwości, jakie daje dostępna działka, a także zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi w branży, tak aby dom był nie tylko ładny i komfortowy, ale także ekonomiczny, a nawet ekologiczny.
Przed ostatecznym wyborem projektu dobrze jest dowiedzieć się, czy nie ma jakiś konkretnych wytycznych zagospodarowania terenu, na którym planujemy budowę. Niektóre regiony mają pewne wytyczne takie jak wysokość budynku, maksymalna szerokość elewacji, spadek dachu czy wysokość domu. Jeżeli już znane nam będą istniejące obostrzenia i określimy własne potrzeby wtedy, można spokojnie podejmować decyzję. Nawet jeżeli istnieją pewne ograniczenia co do wielkości przyszłego domu w postaci wielkości działki lub możliwości finansowych, nie oznacza to, że nie uda się znaleźć projektu domu, który spełni nasze potrzeby i oczekiwania. Istnieje mnóstwo świetnych i funkcjonalnych domów o metrażu nieprzekraczającym 100m2.
Projekt domu jednorodzinnego parterowego do 100m2
Jak wybrać projekt domu parterowego do 100 m2, aby był on funkcjonalny i komfortowy? Przede wszystkim trzeba przygotować listę pomieszczeń, jakie są nam niezbędne w domu. Pomieszczenia takie jak kuchnia salon jadalnia sypialnia łazienka kotłownia czy garaż to oczywistość. Jest jednak wiele rozwiązań i dodatkowych możliwości, które mogą ułatwić i usprawnić codzienne funkcjonowanie. Garderoba, spiżarnia, piwnica, osobne WC, pokoje gościnne czy dziecięce, to dodatkowe pomieszczenia, które mają wpływ na metraż, ale też na użyteczność domu. Niektóre z nich mogą okazać się niezbędne, z innych można zrezygnować na rzecz oszczędności, wszystko zależy od potrzeb przyszłych użytkowników. Projekt domu parterowego do 100m2 z garażem zapewni nam dodatkową przestrzeń użytkową. W garażu oprócz samochodu znajdzie się miejsce na rowery, narzędzia ogrodowe czy narzędzia do.majsterkowania. Projekt domu jednorodzinnego do 100m2 może być naprawdę wygodny jednak trzeba się liczyć z tym, że jest to metraż optymalny dla 4-osobowej rodziny.
Nowoczesny czy klasyczny, jaki typ projektu wybrać?
Wybierając dom parterowy do 100m2 projekty, na które trafimy, mogą zakładać dom w nowoczesnym lub klasycznym stylu. Wszystko zależy od naszych upodobań, a także możliwości. Projekt domu parterowego nowoczesnego.może zakładać wiele innowacyjnych rozwiązań, które bywają bardziej kosztowne. Natomiast budując dom o klasycznej bryle, jego koszty prawdopodobnie będą niższe. Nowoczesne domy charakteryzują się prostą bryłą oraz intuicyjnymi rozwiązaniami. Nie znajdziemy tu wieżyczek czy fantazyjnych, kutych barierek, jakie spotykamy w domach w stylu rustykalnym, czy prowansalskim. Ponadto decydując się na nowoczesny projekt domu parterowego 100m2 z garażem, musimy liczyć się z tym, że nowoczesne powinno być również jego wnętrze. Aranżacja nowoczesnego wnętrza jest zobowiązująca i nie każdemu przypadnie do gustu, dlatego dla osób preferujących cieple klasyczne wnętrza, lepszym rozwiązaniem będzie projekt tradycyjny.
Projekt domu parterowy do 100m2 – minimalistycznie i wygodnie
Bez względu, jaki projekt domu parterowego do 100 m2 z garażem wybierzemy, zawsze możemy dopasować go do własnych potrzeb i oczekiwań. Doświadczony profesjonalny architekt, doskonale poradzi sobie z przerobieniem istniejącego już projektu i dopasowaniem go do potrzeb naszej rodziny. Czasami wystarczy kilka małych zmian drobne kosmetyczne poprawki, aby projekt domu parterowego z garażem stał się projektem naszych marzeń.