Projekt domu parterowego do 100 m2
22 kwietnia 2018
Projekty domów parterowych tanich w budowie
4 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Projekt domu parterowego z garażem

Przód budynku. Turkusowe drzwi są głównym wejściem do domu.

Budowa domu to spełnienie marzeń nie jednej rodziny. Wymarzony własny dom z ogródkiem, po którym wesoło biegają dzieci, z tarasem na krytym można rozłożyć leżak i upajać się piękną pogodą, z drzewami krzewami kwiatami, cieszącymi oko i potwierdzającymi, że to właśnie nasze miejsce na ziemi. Zanim jednak przyjdzie się cieszyć tymi błogimi chwilami, trzeba pokonać długą, krętą i wyboistą drogę, której początkiem jest wybór idealnego projektu domu.

Duży dom, na dużą działkę, dla dużej rodziny

Jeżeli mamy do dyspozycji dużą, przestrzenną działkę oraz dużą rodzinę, którą musimy pomieścić w nowym domu, a nie ograniczają nas finanse, wtedy można pozwolić sobie na architektoniczną ekstrawagancję i przebierać w projektach do woli. Pierwszym nasuwającym się rozwiązaniem na dużą działkę dla wymagającej rodziny, jest projekt domu parterowego z garażem dwustanowiskowym. Taka opcja wydaje się idealna, ponieważ zagwarantuje nie tylko odpowiednią ilość przestrzeni, ale także optymalny rozkład pomieszczeń, oraz możliwość wykorzystania innowacyjnych rozwiązań. Inną wersją tego typu projektu jest projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem. W tym przypadku otrzymujemy jeszcze większą powierzchnię użytkową dzięki adaptacji poddasza. Taki projekt będzie idealny dla naprawdę licznej i wymagającej rodziny, ceniącej sobie swobodę oraz prywatność, a także komfort i idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników. W takim domu znajdzie się miejsce na osobny pokój dla każdego z prywatną garderobą, na dwie lub nawet trzy łazienki, kuchnię ze spiżarką, duży obszerny salon z wielkim przeszklonym wyjściem na taras, a także wygodną i funkcjonalną kuchnię, w której pobliżu umiejscowiona zostanie komfortowa jadalnia, mieszcząca całą rodzinę.

Projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym i garażem dwustanowiskowym

Wybierając projekt, warto przemyśleć dokładnie każdą najdrobniejszą kwestią, taką jak rodzaj dachu lub wielkość garażu. Jeżeli zdecydujemy się na projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym i garażem dwustanowiskowym, możemy mieć pewność, że poddasze będzie funkcjonalne i uda się go wygodnie zaaranżować, natomiast dwustanowiskowy garaż pomieści nie tylko dwa samochody, ale również ogrodowe akcesoria, rowery, koła do samochodu czy narzędzia do majsterkowania. Projekt domu parterowego z garażem daje dużo więcej możliwości, ale przede wszystkim niezwykły komfort i wygodę. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy wjeżdżając bezpośrednio do przydomowego garażu, możemy uniknąć marznięcia na zewnątrz, a rano nie grozi nam konieczność skrobania szyb czy odśnieżania zasypanego samochodu.

Projekt dom parterowego nowoczesnego

Stając przed dylematem, jakim jest wybór projektu domu, na wstępie musimy zdecydować się, jaki rodzaj projektu szukamy. Czy ma to być dom o klasycznej bryle, czy może potrzebujemy projekt domu parterowego nowoczesnego, który będzie zgodny z panującymi trendami architektonicznymi, a jego wnętrze wypełnione będzie nowinkami technologicznymi. Nowoczesne domy cechuje minimalizm i prostota, dlatego są one przeznaczone dla osób, które nie tęsknią bibelotami, rzeźbionymi ramami obrazów, czy ozdobnymi filarkami, typowymi dla wnętrz klasycznych, natomiast cenią wygodne, ale proste rozwiązania, przemawia do nich styl industrialny, prosty, pozornie zimny wystrój, jednak mający swój indywidualny, klimat. Jeżeli taka stylistyka jest nam bliska, wówczas można pomyśleć o wyborze nowoczesnego projektu domu. Dobrze jednak aby wpisywał się on w pobliskie zagospodarowanie przestrzeni, inaczej, zamiast robić dobre wrażenie, nasz dom będzie wyglądał wręcz śmiesznie i nienaturalnie, otoczony na przykład Góralskimi chatkami.

Projekt domu parterowego w wersji ekonomicznej

Jeżeli chcemy wybudować parterówkę, ale ograniczają nas finanse oraz wielkość działki, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie projekt domu parterowego do 100 m2. Mały metraż nie oznacza braku komfortu, czy mniejszej wygody mieszkania. Dobrze przygotowany projekt domu do 100 m2 zagwarantuje bardzo wysoki poziom wygody, warto jednak skorzystać z pomocy doświadczonego architekta, który zna rozwiązania stworzone właśnie z myślą o mniejszych domach. Istnieje mnóstwo nowoczesnych patentów, które umożliwiają oszczędność przestrzeni bez utraty jej funkcjonalności, trzeba jednak znać branżę oraz śledzić nowinki architektoniczne, aby takie możliwości znać i potrafić wdrożyć.

Bez względu na to, czy wybierzemy projekt domu parterowego z garażem, czy projekt domu parterowego z piwnicą i garażem, czy projekt domu parterowego z garażem do 100 m2, najważniejsze, aby zrobić to w konsultacji ze specjalistą. Dobry architekt podpowie, doradzi i wprowadzi ewentualne poprawki, które pozwolą dopasować wybrany projekt, do naszych indywidualnych potrzeb, dzięki czemu wybudujemy dom, w którym będzie mieszkało się dobrze przez długie lata.