Śnieżka trendy #2017
21 marca 2018
Pokaż wszystkie

STYL WIELKIEGO MIASTA

"Stworzenie "oazy wytchnienia" i wrażenie osobowości właścicieli- te dwie tendencje dominują przy urządzaniu współczesnych wielkomiejskich apartamentów. Pierwsza jest naturalną reakcją na zgiełk ulic, natłok bodźców, stres, czyli codzienne życie. Dom powinien emanować spokojem- uważa architekt Tomasz Udziela. A jak to zrobić? -Zasada "less is more" jest wciąż aktualna. Dotyczy szczególnie małych mieszkań, ale dużych również. Pamiętajmy, by ich nie przeładowywać. Eliminujmy zbędne rzeczy, ograniczajmy liczbę dodatków etc.- mówi Tomasz Udziela (...)

Architekt pomoże w jak najbardziej funkcjonalnym rozplanowaniu i urządzeniu powierzchni, którą mamy do dyspozycji. -Styl miejski to dla mnie właśnie funkcjonalizm przejawiający się m.in. w meblach o prostych, geometrycznych formach- mówi Tomasz Udziela (...)

Świetnym sposobem, by uczynić mieszkanie niepowtarzalnym, jest sztuka. To manifestacja wartości, emocji, przekonań i gustów. -Styl miejski jest stylem ludzi otwartych na kulturę- uważa Tomasz Udziela"

tekst JOANNA DOBKOWSKA, wybór OLGA STRUŻYNA, zdjęcia: serwisy prasowe firm. Artykuł z wypowiedziami architekta MDAA Tomasza Udzieli.
Dobre wnętrze nr 9 (177) WRZESIEŃ 2012