Domy energooszczędne ceny
23 stycznia 2019
Dom energooszczędny a tradycyjny
24 stycznia 2019
Pokaż wszystkie

Domy energooszczędne projekty

Po prawej drzwi do garderoby.

 

Domy energooszczędne projekty- kosztorys
Domy energooszczędne charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem w energię. Dobór materiałów ma tu kluczowe znaczenie. Koszt budowy od standardowego domu będzie większy o ok.10-15%.

Projekty z kosztorysem dla domów energooszczędnych w znacznym stopniu ułatwiają inwestorowi pogląd na szacunkowy koszt materiałów budowlanych potrzebnych do budowy inwestycji. Kosztorys jest także pomocny w negocjacjach z wykonawcą oraz niezbędnym dokumentem, wymaganym przy ubieganiu się o kredyt na budowę domu.

Domy energooszczędne pasywne projekty
Dom pasywny, a dom energooszczędny mają jeden wspólny cel, aby dążyć do zminimalizowania strat ciepła. Mimo to różnią się zapotrzebowaniem w energię,
a mianowicie: w domu energooszczędnym nie powinno przekraczać 40kWh(m2rok). Natomiast dom pasywny potrzebuje już tylko 15 kWh/(m2rok). Parametry dla przegród zewnętrznych, okien, drzwi czy dachu również będą inne.

Domy szkieletowe energooszczędne projekty
Projekty domów szkieletowych energooszczędnych to alternatywa dla zwolenników tradycyjnych domów murowanych. Zaleta takich domów jest niewątpliwie szybka budowa, konstrukcja bryły jest często wykonywana z elementów prefabrykowanych. Czas budowy można skrócić do 3 miesięcy. Ponadto domy wznoszone są w metodzie „suchej” poza fundamentami, dlatego też mogą być budowane niezależnie od warunków atmosferycznych. Wybór projektu domu energooszczędnego w metodzie szkieletowej to także ekologiczne rozwiązanie.

Domy energooszczędne projekty z kosztorysem
Wybierając projekt domu energooszczędnego z kosztorysem to pomocne rozwiązanie jeśli
w sposób przemyślany i ekonomiczny chcemy podejść do tematu budowy. Kosztorys pozwala na szacunkowy wgląd kosztów materiałów budowlanych potrzebnych do budowy domu.

Dom energooszczędny parterowy projekt
Projekty parterowych domów energooszczędnych wyróżniają się nieskomplikowaną bryłą, zazwyczaj z dwuspadowym dachem oraz dużymi przeszkleniami od strony południowej. Dach w domku parterowym powinien być lepiej ocieplony niż w piętrowym czy z poddaszem użytkowym. Warto wspomnieć, że współczynnik przenikania ciepła „U” dla ścian nie powinien przekraczać 0,2 W/(mkw K). Minimalne grubości potrzebne, aby uzyskać owe parametry należy zastosować 20cm termoizolacji na ściany, a w dachu – 30cm.

Dom energooszczędny pasywny projekt
Wybierając projekt domu pasywnego będzie wyróżniał się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię użytkową potrzebną do ogrzewania. Wiodącą cechą domów pasywnych jest zwarta bryła budynku o jedno- lub dwuspadowym dachem oraz odpowiednie usytuowanie na działce względem stron świata. Strefa dzienna powinna znajdować się od strony południowej, gdzie promienie słoneczne w sposób naturalny pozyskają energię słoneczną. Pomieszczenia, które nie potrzebują doświetlenia powinny być ulokowane od strony północnej. Budynek powinien być starannie zaprojektowany z dbałością o każdy szczegół
i detal. Jeśli chodzi o ogrzewanie to wykorzystywana jest instalacja mechaniczna lub pompa ciepła.