Udziela Architekci


Jesteśmy biurem projektowym z Krakowa. Naszą specjalnością jest nowoczesna architektura. Projekty nowoczesnych domów i wnętrz, które tworzymy, pozwalają cieszyć się Państwu wyjątkowymi i cennymi przestrzeniami. UA to pierwsze studio architektoniczne w regionie, specjalizujące się w projektowaniu jednocześnie nowoczesnych domów oraz ich wnętrz, a także w realizacji swoich projektów. W swojej pracy wykorzystujemy doświadczenie nabyte we współpracy z uznanymi europejskimi architektami.
Tych z Państwa, którzy są zainteresowani rozpoczęciem wspólnej przygody z projektowaniem, zapraszamy do nawiązania kontaktu.14 stycznia 2020

Unika Stenhus- nasza współpraca z Olą Torrångiem

Od kilku lat współpracujemy ze szwedzkim architektem Olą Torrångiem, architektem prawdopodobnie najbardziej innowacyjnych projektów domów typowych w Skandynawii. Jego projekty charakteryzują się unikalnymi rozwiązaniami oraz wpływem […]
13 marca 2018

Klinika dentystyczna INDEXMEDICA

Przedstawiamy nasz projekt aranżacji wnętrz  klinika dentystycznej INDEXMEDICA. Do współpracy zaprosiliśmy Zofię Rostworowską i Anną Jędrysko.  
29 listopada 2013

Wszystkie odcienie zieleni…

Zieleń króluje na wybiegach i w naszych szafach, ale nie tylko… Meble, dodatki, kolory ścian w odcieniach zieleni to hit sezonu! Jeśli znudziły Państwa otaczające wnętrza, […]
17 września 2013

Podłogi drewniane- deski czy parkiet, olej czy wosk? a może coś innego?

Decydując się na urządzanie wnętrz  mieszkania lub domu, prędzej czy później będziemy musieli odpowiedzieć sobie na pytanie: “Jaką wybieramy podłogę?”  Ponieważ najczęściej wybieranym materiałem jest drewno, […]

Referencje

 • Piotr Pięta
  Współpraca z Panem Tomaszem Udzielą układała się bardzo dobrze od samego początku procesu projektowego. Projekty oraz wybudowany dom w pełni spełniły moje oczekiwania. Potwierdziły wysoki profesjonalizm projektanta, który polegał na umiejętności połączenia wiedzy technicznej, poczucia estetyki, praktyczności rozwiązań oraz rozpoznania oczekiwań inwestora.
  Piotr Pięta
 • Dorota Wierzbicka
  Towarzyszy, prowadzi, nie narzuca, słucha. Ma gust i klasę, wiele uniwersalnych, ponadczasowych pomysłów. Podoba mi się, że korzysta z trendów, ale w takim zakresie, w jakim to sensowne i odpowiada klientowi. Wizytówką Tomka jest moje mieszkanie:) Wzięłam od niego tyle, ile chciałam, mam mądrą, przyjazną przestrzeń, bardzo moją, bo wiedziałam jak i czego chcę, ale bez fachowych wskazówek nie wyglądałoby to tak dobrze. Minęło już kilka lat, a ja widzę każdego dnia, że dokonaliśmy wspólnie dobrych wyborów. Polecam bardzo. A dom swój kocham.
  Dorota Wierzbicka
 • Bogusław Kałka
  Tę recenzję piszemy już z nowego mieszkania. Minimalizm i funkcjonalność  - te dwie rzeczy chcieliśmy uzyskać w projekcie i projektanci z biura  zaprojektowali nam mieszkanie naszych marzeń. Umiejętne wykorzystanie przestrzeni sprawia, że mieszkanie sprawia wrażenie przestrzennego i dużo większego niż jest w rzeczywistości. Bardzo miło wspominamy też kontakt z Panem Tomaszem, który uważnie nas wysłuchał i wczuł się w nasze oczekiwania. Otrzymaliśmy proponujące wielu ciekawych rozwiązań, z których w większości skorzystaliśmy. Gorąco polecamy! - Anna i Bogusław.
  Bogusław Kałka
 • Jacek Draus
  Aktualnie jestem po opracowaniu aranżacji a przed jej finalną realizacją. Wykonany projekt jest pomysłowy, bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że równie dobrze wyjdzie w rzeczywistości. Osobiście cenię sobie możliwość bieżących konsultacji na etapie zakupu materiałów wykończeniowych - pan Tomasz udziela cennych wskazówek.
  Jacek Draus

Udziela Architekci – projektujemy indywidualne, nowoczesne domy na terenie miast: Kraków, Tarnów, Dębica, Rzeszów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Zakopane, Bochnia, Brzesko, Gorlice, Skawina, Wieliczka, Wadowice, Kęty, Myślenice, Niepołomice, Wadowice, Katowice, Mysłowice, Gliwice, Bytom, Jaworzno, Chorzów, Ruda Śląska, Tychy, Chorzów, Zabrze, Tarnowskie Góry, Rzeszów, Kielce, Wrocław, Warszawa i nie tylko. Możliwa jest również współpraca za granicami Polski. Projektujemy tam, gdzie czekają na nas ciekawi i otwarci na dobrą architekturę klienci. W tym sensie nie znamy granic. Aktywnie uczestniczymy w projektowaniu nowoczesnej architektury w wiodących europejskich krajach i na bieżąco śledzimy nowe trendy zarówno w architekturze, jak i w projektowaniu wnętrz. Jako specjaliści współpracujemy z uznanymi architektami ze stolic europejskiej architektury i designu m.in. z Rotterdamu, Kopenhagi i Sztokholmu. Oferujemy także projekty budynków użyteczności publicznej, mieszkaniowej, a także projekty specjalistyczne (np. medyczne, czy gastronomiczne). W zakresie projektów wnętrz oferujemy aranżacje wszystkich rodzajów wnętrz- począwszy od mieszkań, domów, obiektów użyteczności publicznej w tym restauracji, SPA, obiektów medycznych, klinik, gabinetów dentystycznych, szkół, sal audiowizualnych, bibliotek, barów, kawiarni. Zapraszamy do współpracy osoby ceniące sobie dobrą architekturę i nowoczesne rozwiązania.

Architekt – inżynier czy artysta?

Słowo „architekt” pochodzi z greckiego „architéktōn” i oznacza „cieślę”, „budowniczego”. Architekci zajmują się projektowaniem budynków, aranżacją wnętrz, projektowaniem układów urbanistycznych oraz w zasadzie wszelkich przestrzeni. Architektura jest zawodem, który wymaga bardzo wielu umiejętności artystycznych, specjalistycznej wiedzy inżynierskiej, prawnej, również umiejętności interpersonalnych oraz emocjonalnych. Większość współczesnych architektów pracuje w zespołach.

Architekci zajmują się tworzeniem projektów zgodnych z ustaleniami planów miejscowych i z wymaganiami swoich klientów. Przestrzeń zaprojektowana przez nich cechuje ład estetyczny, funkcjonalność, ale także oryginalność. Architekci zatem są artystami.

Biuro projektowe – miejsce pracy architekta

Po skończeniu specjalistycznych studiów, odbyciu praktyk i uzyskaniu uprawnień projektowych, architekci mogą starać się o pracę w pracowniach projektowych zajmujących się projektowaniem architektury lub założyć własną działalność projektową i na własną rękę szukać ciekawych zleceń oraz klientów.

Zapotrzebowanie na usługi architektów jest obecnie bardzo wysokie. Pracę oferują duże biura architektoniczne –firmy projektowe, które zajmują się projektami architektonicznymi tworzonych przez duże zespoły projektowe, a także niewielkie lokalne pracownie.

Studio projektowe – jak wygląda praca architekta?

Charakter pracy architekta zależy od rodzaju zlecenia. Inaczej wygląda projektowanie domów, w którym niezmiernie istotna jest współpraca z klientem, inaczej projektowanie dużych budynków usługowych, a czymś zupełnie innym jest zajmowanie się architekturą wnętrz. Niezależnie od rodzaju zlecenia projektant w dużej mierze skupia się na ustalaniu szczegółów wspólnej wizji z klientem. Po otrzymaniu niezbędnych informacji, zajmuje się tworzeniem planów i wizji, które krystalizują się za pomocą rysunków, szkiców i rysunków komputerowych.

Praca architekta to również setki spotkań, na których omawiane i konsultowane są postępy prac projektowych, często wspólnie z zespołem projektantów branżowych. Każde biuro architektoniczne na co dzień współpracuje z konstruktorami, geodetami, urbanistami i projektantami poszczególnych instalacji oraz sieci.

W branży architektonicznej można wyróżnić szereg poszczególnych specjalizacji, z którymi wiąże się inna charakterystyka zawodu. Są architekci zajmujący się architekturą mieszkaniową, architekturą użyteczności publicznej, architekturą obiektów zabytkowych lub przemysłowych. Architekt swoją wiedzę zdobywa przez całe życie. Mało kto wie, iż sposób projektowania bardzo różni się w zależności od obszaru na którym się projektuje. W poszczególnych częściach kraju panują inne zwyczaje urzędowe. Przed innymi dylematami podczas przygotowywania projektów staną architekci w Krakowie, a innymi architekci w Warszawie, Wrocławiu bądź w Katowicach. Mimo to procedura urzędowa jest stosunkowo prosta i doświadczeni architekci radzą sobie w każdych warunkach.

Architekci zwykli mawiać, że „architektura jest sposobem na życie”. Praca architekta wiąże się z poznawaniem wielu ciekawych ludzi, a także z nieustannym stawianiem sobie nowych wyzwań. Jest także ciekawa, każdy nowy projekt zmienia warunki pracy i wiąże się z „nową przygodą”. Moment patrzenia na skończone dzieło jest jedną z chwil, dla których warto zająć się architekturą.