DOM W TARNOWIE
25 lutego 2018
KATOWICE
20 kwietnia 2017

Dom w Maciejowicach to dla nas wyjątkowy projekt. Razem z naszymi klientami wpadliśmy na pomysł, aby w wyraźny sposób oddzielić funkcję mieszkalną od technicznej i pomocniczej (mieliśmy również znaleźć w domu dodatkowe małe mieszkanie).

Wpadliśmy na pomysł, że najlepiej w tej sytuacji będzie zaprojektować dom składający się z dwóch budynków. Powstały zatem dwie bryły połączone ze sobą szklaną przewiązką (w której znajduje się wysoki wiatrołap- wejście do budynku). W większej bryle mieści się serce domu. Parter tej części jest w zasadzie samowystarczalny, stanowi część dzienną i nocną dla jego mieszkańców, mieści się tutaj również niewielkie kino. Na górze natomiast znajdują się pomieszczenia rekreacyjne (sala treningowa, sauna, biblioteka) i dodatkowe sypialnie.

Drugą bryła to na parterze garaż, który jest wyjątkowy z uwagi na to, iż posiada dwie bramy wjazdowe- z każdej strony jedną. Wszystko po to, aby w razie potrzeby można się było w łatwy sposób wymknąć kosiarką do ogrodu. Obok mieszczą się pomieszczenia techniczne, a powyżej dodatkowe mieszkanie. Zaprojektowaliśmy zarówno zewnętrze domu jak i pracowaliśmy nad projektem wnętrz, dzięki czemu jest to dzieło dopracowane kompleksowo.

Budynek posiada pompę ciepła, wentylację mechaniczną z gruntowym wymiennikiem ciepła, klimatyzację, przydomową oczyszczalnię ścieków oraz podstawowe instalacje.