Aranżacja mieszkania; (czerwona spoina tworzy pojedynczą linię na podłodze, subtelnie wydzielając przestrzeń jadalni) (arch. Tomasz Udziela)
A. Bezpieczeństwo
Poczucie Państwa bezpieczeństwa jest dla nas niezmiernie istotne. Staramy się je zapewniać w każdym aspekcie współpracy. Zdajemy sobie sprawę, że wyobrażenie sobie efektu końcowego może być trudne. Dlatego przedstawiamy go w formie „zdjęć” – poprzez tzw. fotorealistyczne wizualizacje. Pozwala to uniknąć ewentualnych nieporozumień i rozczarowań, a przede wszystkim cieszyć się z wymarzonego wnętrza, zanim ono realnie powstanie. Każdy projekt jest traktowany indywidualnie; dotyczy to zarówno preferencji estetycznych, jak i finansowych. Mamy nadzieję, że pozwoli to na zachowanie maksymalnego komfortu i stabilności inwestycji. Służy temu również nasza gotowość w pośredniczeniu w kontaktach pomiędzy Państwem a wykonawcami.
B. A co jeśli projekt nam się nie spodoba?
Nasza praca opiera się przede wszystkim na dokładnej analizie Państwa preferencji. Dlatego ryzyko, że nie będą Państwo usatysfakcjonowani, jest bardzo małe. Ale wszystko może się zdarzyć, dlatego nasza współpraca będzie oparta na akceptacji poszczególnych etapów, dotyczy to również rozliczeń. Nie można przejść do realizacji kolejnego etapu bez akceptacji etapu bieżącego. Jeśli inwestor uzna, że nie jest usatysfakcjonowany współpracą, ma prawo rozwiązać umowę.
C. Jak długo możemy prosić o nowe koncepcje?
Ilość możliwych koncepcji projektowych jest każdorazowo określana umową. Standardowo architekt może zaproponować dwie zupełnie odmienne koncepcje projektowe. Jeśli żadna z nich nie zostanie zaakceptowana nawet częściowo, umowa może zostać rozwiązana. Ale jeszcze taki przypadek nie zdarzył się w naszej karierze.
D. Ile czasu trwa sporządzenie projektu?
Czas potrzebny na sporządzenie projektu wnętrz zależy przede wszystkim od stopnia skomplikowania prac, wymaganych uzgodnień oraz od wspólnych ustaleń zawartych w umowie. Zwykle waha się od 3 do 6 miesięcy.
E. Co zwykle wchodzi w zakres projektu?
Zakres prac jest zawsze ustalany indywidualnie. Przeważnie w zakres projektu wnętrz wchodzą:
– inwentaryzacja
– wizualizacje wnętrz wraz z wystrojem i kolorystyką
– widoki i rozwinięcia poszczególnych ścian
– szczegółowe plany poszczególnych pomieszczeń wraz z ich wyposażeniem, rozrysami podłóg, sufitów podwieszanych, oświetleniem i wszelkimi niezbędnymi elementami architektury wnętrz
– szczegółowe rysunki kuchni oraz łazienek wraz z rozplanowaniem płytek, fug, okładzin, projektem mebli oraz kompletnym wyposażeniem
– projekt instalacji elektrycznej ściśle dopasowany do wymagań inwestora
– wskazanie punktów wod.-kan.
– rysunki wykonawcze nietypowych elementów wnętrz, takich jak indywidualnie projektowane meble, okładziny kamienne, balustrady schodowe, kominki itd.
– zestawienia materiałów wraz z podaniem nazw producenta, ilości oraz miejsca możliwego zakupu
– szacunkowy kosztorys rozwiązań projektowych[/panel]
F. Czy zostaniemy poinformowani o tym gdzie, co i ile kupić?
Tak! To informacja, której nie sposób pominąć w dobrym projekcie.
G. Czy to nie będzie za drogie?
Nasze pomysły i cena wykończenia wnętrz są ściśle dopasowane do możliwości finansowych inwestora. Zadowolenie klientów oraz realność naszych pomysłów ma dla nas kluczowe znaczenie, dlatego każdy projekt traktujemy indywidualnie. W trakcie pracy sporządzamy dla Państwa kosztorys, na podstawie którego wprowadzamy korekty do projektu, tak aby byli Państwo usatysfakcjonowani.
H. Czy projektujemy we wszystkich stylach?
Projektujemy w dobrym guście, co nie oznacza, że skupiamy się wyłącznie na jednym stylu. Jeśli jednak uznamy, że styl, którego inwestor oczekuje, niekoniecznie budzi nasz entuzjazm, jesteśmy gotowi do dyskusji i negocjacji.
Aranżacja wnętrz mieszkania; (precyzyjnie dobrane kolory i kształty, tworzą harmoniczną relację wszystkich elementów) (arch. Tomasz Udziela)