Filozofia architektury

Architektura według nas jest sztuką. To gra dobrze dobranych proporcji, barw i kształtów. To także ergonomia, ponieważ powstaje dla człowieka i to on jest zawsze punktem wyjściowym naszej pracy. Architektura to także najnowsze osiągnięcia inżynieryjne oraz wiedza techniczna, bez której nie można jej z sukcesem realizować. Architektura przyjazna człowiekowi, składa się z zestawienia najdrobniejszych nawet szczegółów z precyzją, wyczuciem i smakiem. Tu nie ma miejsca na przypadki i nieporządek. Dobra architektura to przede wszystkim taka, w której człowiek czuje się dobrze.

Jakość nowoczesnego minimalizmu jest ponadczasowa, wymyka się wszelkim modom i tendencjom. Jest filozofią sztuki, zmierzającą do tworzenia czystych i witalnych przestrzeni. Jeśli zostalibyśmy zapytani o to skąd czerpiemy inspiracje, odpowiedzielibyśmy, że staramy się czerpać je z natury.

Zmiany w architekturze, których jesteśmy świadkami, zainspirowane zostały przez zmieniającą się skalę możliwości człowieka. Nowe technologie oraz nowoczesne narzędzia projektowe pozwalają kreować przestrzeń w trzech wymiarach jeszcze przed jej stworzeniem w rzeczywistości. Dzięki temu przed nami – architektem i inwestorem – otwierają się zupełnie nowe możliwości. Te oraz wszystkie inne aspekty tworzenia są na co dzień wykorzystywane w naszej pracowni.