Garaż w salonie, salon w garażu.
11 kwietnia 2017
Dom na przedmieściach
11 kwietnia 2017

Miejsce: Wolbrom/ Chełm
Przeznaczenie: Dom jednorodzinny.

Indywidualne projekty domów jednorodzinnych charakteryzują się bardzo precyzyjnym dopasowaniem do warunków występujących na działce oraz do oczekiwań i wyobrażeń inwestora. Często słyszymy od naszych klientów, że po przejrzeniu tysięcy gotowych projektów domów jednorodzinnych mają wrażenie, że dom dla nich nie istnieje. Dlatego nie warto tracić czasu i od razu zająć się pracą nad projektem indywidualnym. Taki właśnie jest ten projekt, który zakłada budowę domu jednorodzinnego na niewielkiej, położonej w pięknym krajobrazie, działce nieopodal Wolbromia.

Szczególnymi cechami tego domu jednorodzinnego są prosta i nowoczesna forma oraz  funkcjonalny układ pomieszczeń, a także ekonomiczne rozwiązania. Zaprojektowany przez nas budynek spełnia wymagania budynku energooszczędnego. Dach został wykończony ciemną, prostokątną dachówką, natomiast na elewacjach zastosowaliśmy drewno cedrowe znane z wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i insekty, a także z pięknego naturalnego koloru oraz z wyjątkowego zapachu. Pozostałe ściany są wykończone tynkiem. Postawiliśmy na duże przeszklenia w aluminiowych systemach okiennych, aby jak najszerzej otworzyć wnętrza ma ogród oraz na wspaniały krajobraz w którym usytuowany jest dom.

Funkcję w tym domu jednorodzinnym rozdzieliliśmy pomiędzy obie kondygnacje. Parter stanowi strefę dzienną oraz gospodarczą, natomiast piętro to strefa nocna. Dzienna obejmuje salon połączony funkcjonalnie z jadalnią i kuchnią, pralnię, garderobę, spiżarkę oraz łazienkę. Układ parteru uzupełnia dwustanowiskowy garaż. Część nocną stanowi układ sypialni, garderoba oraz łazienka i pomieszczenia “rekreacyjne”. Podział i zastosowane rozwiązania projektowe oraz wynikający z nich program użytkowy pomieszczeń odpowiadają potrzebom kilkuosobowej współczesnej rodziny.