Projekty domów jednorodzinnych parterowych
27 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Tanie domy parterowe

Tanie domy parterowe projekty.

Osobom, którym zależy na niskich kosztach budowy domu i szukającym w szczególności domów parterowych radzimy wybierać projekty o prostych formach i niewielkim metrażu, zwłaszcza takie, które nie mają w swojej formie garażu.

Tanie domy parterowe do 120m2.

Projekty domów parterowych do stu dwudziestu metrów kwadratowych mogą być bardzo dobrym wyborem. Sto dwadzieścia metrów być może wydaje się niewielką powierzchnią jak chodzi o dom, ale naszym zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Taki metraż wystarczy na budowę w pełni funkcjonalnego domu, nawet z garażem. Budując taki dom warto jednak stawiać na sprawdzone i solidne materiały, ponieważ zawsze należy pamiętać, iż budujemy na lata.

Tanie domy parterowe z płaskim dachem.

Domy parterowe z płaskim dachem mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla dachu dwuspadowego. Należy jednak najpierw sprawdzić, czy na taką opcję pozwala plan miejscowy. Jeśli tylko jest taka możliwość, warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie, ponieważ niesie za sobą spore oszczędności.

Tanie domy parterowe do 90m2.

Domy parterowe do dziewięćdziesięciu metrów z powodzeniem mogą posiadać w swojej formie garaż oraz  w pełni funkcjonalną strefę dzienną i nocną. W istocie domy parterowe swoim planem często przypominają spore mieszkania. Decydując się na taki niewielki metraż warto zdecydować się na duże okna- innymi słowy nie warto oszczędzać na oknach.

Tanie domy parterowe pod klucz.

Realizacja taniego domu parterowego pod klucz może być bardzo ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby uniknąć rozwiązywania problemów związanych z realizacją zamierzenia budowlanego. Wiele firm, w tym nasza, oferuje kompleksową realizację swoich projektów razem z urządzeniem wnętrz.

Tanie domy parterowe do 100m2.

Domy parterowe do stu metrów kwadratowych występują niekiedy z podwójnym garażem, jednakże my odradzamy tą opcję. W domach o takiej wielkości dopuszczalny jest jedynie pojedynczy garaż, a jeśli jest to kłopot- warto zainwestować w wiatę garażową, jeśli pozwalają na to warunki na działce.

Tanie projekty domów parterowych bez garażu.

To najlepsza opcja. Jeśli ma być naprawdę tanio, warto zrezygnować z garażu w budynku już na etapie projektu. Brak garażu w domu pozwala na zupełnie inne potraktowanie zarówno formy budynku, jak i jego układu funkcjonalnego. Takie budynki bywają z reguły dużo lepiej zaaranżowane i oświetlone. Mówiąc inaczej, są prostsze, a zatem pozwalają na znaczne oszczędności. Dlatego projekty tanich domów parterowych bez garażu to takie, które polecamy szczególnie.

Tanie domy do budowy parterowe.

Warto zwrócić uwagę, iż realne oszczędności w budowie domów parterowych niosą za sobą nie tylko decyzje architektoniczne i projektowe, ale także sposób budowy oraz wykonawcy na jakich się zdecydujemy. Budowę można zlecić generalnemu wykonawcy oraz można budować w systemie gospodarczym, co umożliwi bardzo realne oszczędności. Czasami po prostu warto rozważyć czy zamiast oszczędzać na projekcie nie poszukać oszczędności gdzie indziej.

Najtańsze domy parterowe w budowie.

Najtańsze domy parterowe w budowie to takie, które wykonane są w technologiach budowlanych, które są optymalniejsze finansowo od technologii murowanych. Należy tutaj wymienić domy budowane z prefabrykatów oraz budynki szkieletowe. Można założyć, że przy podobnych gabarytach i współczynnikach przenikania ciepła budynek szkieletowy okaże się o 30% tańszy od budynku tradycyjnego. Kolejne rozwiązania to np. budynki wykorzystujące do swojej konstrukcji modułowe kontenery.