Domy pasywne opinie
12 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Domy pasywne cena

Tak prezentuje się sypialnia.

Domy pasywne cena pod klucz

Domy pasywne wyróżniają się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię użytkową do ogrzewania, wynosi ono poniżej 15kWh(m2rok). Koszt budowy pod klucz domu pasywnego jest złożony i uzależniony od osobistych potrzeb. Trudno jednoznacznie określić koszt takiego domu, można jednak stwierdzić, że jego koszt znacznie przekracza koszt budowy domu tradycyjnego.
Domy pasywne cechują się zwartą bryłą budynku, ważne jest usytuowanie na działce względem stron świata, koniecznością jest użycie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz zastosowanie najlepszych termoizolacyjnych materiałów spełniających odpowiednie parametry ciepłochronne. Budynek pasywny powinien być starannie zaprojektowany- z dbałością o każdy detal. Przeszklenia powinny pojawić się zdecydowanie na elewacji południowej. Współczynnik przenikania ciepła „U” okien i drzwi powinien być nie większy niż 0,8W/(mkw K). Rygorystyczne wymagania dotyczą także izolacyjności termicznej ścian i dachu. Zatem aby ściany spełniały standard domu pasywnego ich współczynnik przenikania ciepła „U” powinien być nie większy niż 0,12 W/(mkw K).

 

Domy pasywne cena budowy

Obecnie koszty budowy domów pasywnych szacują na poziomie od 10% do 20% więcej od energooszczędnego domu. Różnica kosztów budowy jednak  z roku na rok maleje. Patrząc w przyszłość niewykluczone, że z kolejnymi latami ten szacunek spadnie na przedział wahający się tylko od 3%-8%. Bowiem zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej od 2020 roku wszystkie nowo wybudowane budynki powinny cechować się niemal zerowym zużyciem energii. Warto również wspomnieć, że dla osób budujących domy pasywne od 2013 do 2018 można było ubiegać się o jednorazową bezzwrotną dotacje w wysokości 50 tys. zł. Stary program zostanie zastąpiony nowym – „Czyste powietrze” lecz o nieco innych założeniach niż dotychczas.

 

Domy pasywne cena za metr

W porównaniu do cen za metr standardowego domu, cena domu pasywnego będzie zdecydowanie większa. Wynika to z zastosowania zaawansowanych rozwiązań instalacyjnych wykorzystujących odnawialne źródła energii.

 

Domy pasywne cena m2

Możemy założyć, że cena za m2 domów pasywnych oscyluje w przedziale 4000-6000zł/m2
w stanie deweloperskim – nie licząc kosztów działki. Inwestycja jest uzależniona od indywidualnych preferencji, metrażu ceny materiałów, jak i zastosowanych rozwiązań instalacyjnych.

 

Dom pasywny cena budowy

Koszt budowy domu pasywnego będzie wahał się w przedziale 10% – 20% od energooszczędnego budynku.
Z ciekawostek najlepszym kształtem dla domu pasywnego byłoby igloo, jednakże koszty wykonawcze zdecydowanie przewyższają łączną kwotę inwestycji.

 

Dom pasywny drewniany cena

Dom pasywny może być wznoszony w różnych technologiach: murowany, szkielet drewniany czy szkielet stalowy. Najważniejsze jest zachowanie podstawowych wytycznych domu pasywnego. Decydując się na konstrukcje szkieletową, drewnianą, ściany w połączeniu z solidnymi fundamentami oraz podłogą uzyskają świetne parametry cieplne ścian. W dodatku takie ściany bardzo łatwo uszczelnić. Cena domu pasywnego o konstrukcji drewnianej, będzie zdecydowanie mniejsza względem domu pasywnego murowanego czy stalowego.