Nowoczesne domy dwuspadowe
25 października 2018
Nowoczesne domy amerykańskie
26 października 2018
Pokaż wszystkie

Nowoczesne domy z płaskim dachem

Budynek składa się z trzech brył.

Nowoczesne domy z płaskim dachem

 

Nowoczesne domy z płaskimi dachami są bardzo popularne na świecie. Rezygnacja z dachu spadzistego pozwala na o wiele większe możliwości projektowe architektom. Jednym z najsłynniejszych takich budynków jest dom nad wodospadem zaprojektowany przez Franka Lloyda Wrighta, który uchodzi za jeden z najbardziej znanych budynków w świecie architektury.

Nowoczesne domy z płaskim dachem na wąską działkę

Kiedy mamy do czynienia z wąskimi działkami decyzja o budowie domu z płaskim dachem może być bardzo korzystna z kilku względów. Przede wszystkim projektując dom z płaskim dachem uzyskamy o wiele większą kubaturę, niż w przypadku domu z dachem spadzistym.  Można zatem uzyskać więcej co ma znaczenie na niewielkiej działce. Domy z płaskimi dachami są również projektowane w sposób nietypowy. Projekty zwykle bardzo się różnią w zależności od preferencji inwestorów, dlatego warto zdecydować się na współpracę z dobrym architektem, który zaproponuje rozwiązania indywidualne,  czyli takie, które są tworzone dla konkretnych oczekiwań klienta.

Nowoczesne domy z płaskim dachem projekty

Możliwości wyboru jest bardzo wiele. Domy z płaskim dachem charakteryzują się o wiele bardziej swobodnymi rozwiązaniami projektowymi. Warto decydować się na odważne, ale i proste (nie przeprojektowane) rozwiązania. W takich domach znakomicie sprawdzają się duże przeszklenia.

 

Nowoczesny dom z płaskim dachem opinie.

Użytkownicy domów z płaskimi dachami są zadowoleni z decyzji jakie podjęli na etapie projektowym. Solidnie wykonane stropodachy gwarantują szczelność dachów. Właściciele takich domów cenią sobie ich nowoczesność, oszczędności jakie ponieśli na etapie budowy oraz prostotę. Często zwracają również uwagę na łatwość budowy, brak konieczności kosztownego wykańczania poddasza oraz na lepsze parametry cieplne tych budynków, które wynikają z ich prostoty. Domy z płaskimi dachami są również “lepiej skrojone”. Można zaprojektować taki metraż, jaki jest potrzebny. Nie ma potrzeby “wypełniania” przestrzeni pod dachem.

 

Nowoczesne domy piętrowe z płaskim dachem.

Domy z płaskim dachem są najczęściej budynkami piętrowymi, często umiejętnie rozczłonkowanymi na poszczególne części funkcjonalne. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć tarasy na poziomie piętra oraz na wyższych kondygnacjach. Często spotykanym rozwiązaniem jest również budowa podziemnych części, które posiadają duże przeszklenia dzięki umiejętnemu zagospodarowaniu terenu lub projektowaniu dużych tarasów poniżej poziomu gruntu. Nowoczesne domy jednorodzinne z płaskim dachem to budynki, które są przede wszystkim bardziej funkcjonalne i zwykle po prostu bardziej ergonomiczne.

 

Nowoczesne domy do 100m2 z płaskim dachem

Są to bardzo ciekawe budynki ze względu na swoją stosunkowo dużą kubaturę w proporcji do powierzchni zabudowy. Nowoczesne małe domy z płaskim dachem to ciekawe rozwiązania dla ludzi młodych, którzy nie dysponują jeszcze dużym budżetem, ale są zainteresowani projektami nowoczesnymi. Świetnie wpisują się na niewielkich, miejskich działkach.

 

Nowoczesne domy jednorodzinne z płaskim dachem są zatem rozwiązaniem ekonomicznym.

Małe domy z płaskimi dachami są bardzo popularne w Europie zachodniej z uwagi na swoją nowoczesność oraz na korzyści jakie takie domy zapewniają swoim mieszkańcom, przede wszystkim z uwagi na przestronność oraz łatwość łączenia poszczególnych funkcji w domach o bryle kostki. Ich charakter jest mocno zróżnicowany, wśród materiałów wykończeniowych dominują natomiast cegła, kamień, drewno oraz szkło. Warto zwrócić uwagę na bardzo dużą popularność konstrukcji drewnianych, szkieletowych oraz żelbetowych, które są uzupełniane rozwiązaniami “lekkimi”.